Category
מבקרי המדינה (ד"ר גדי טאוב ואורי משגב)

מבקרי המדינה (ד"ר גדי טאוב ואורי משגב)

#News#Daily News#Politics#גדי טאוב אורי משגב שמאל ימין פוליטיקה נתניהו יאיר לפיד בחירות ישראל

ד''ר גדי טאוב והעיתונאי אורי משגב הם שני ניצים ידועים ובולטים ורחוקים מאוד בדעתם אחד מהשני. בפודקאסט הם יעלו לדון ולהתווכח על הנושאים שהכי מעסיקים את הוויכוח הבלתי נגמר בין ימין ושמאל בישראל.

Episodes (18)Default

פרק בכורה - מבקרי המדינה2022-11-15

7.9.22 "הישראלים צועקים שתחזירו את המדיניות של טראמפ" - כך אמר ד"ר גדי טאוב על מדיניות ישראל כלפי הסכם הגרעין, ולא שוכח לתקוף את מחנה השמאל, אליו היה שייך: "בשמאל יש מראות שמסתירות את העולם" משגב: "הממשלה היחידה שנתניהו רוצה להרכיב היא כזו שתבטל את משפטו" טאוב: "זה אבסורד, אי אפשר לבטל משפט" "הפלסטינים - אנשי הסוג ב'". לדעתו של אורי משגב, "אין בעיה שתהיה יצירה ימנית, אם יש דבר כזה".מנגד, ד"ר גדי טאוב לא נשאר חייב: "הכיבוש חייב להימשך, אחרת אנחנו נמחק מהמפה". אורי משגב נגד נתניהו: "כשצריך הוא מזכיר גם את אחיו ואת אנטבה, ואז פתאום מבצבצת דמעה". וגם, נזכר עיתונאי הארץ בקולגה שלו, גדעון לוי, "שהתאהב". אורי משגב נגד נתניהו: "כשצריך הוא מזכיר גם את אחיו ואת אנטבה, ואז פתאום מבצבצת דמעה". וגם, נזכר עיתונאי הארץ בקולגה שלו, גדעון לוי, "שהתאהב".ד"ר גדי טאוב נגד "התמיכה של השמאל בשכר מינימום": "שכר מינימום פוגע בעובדים הכי חלשים".

59 min

פרק 2 - בית המשפט העליון ומחנה רק לא ביבי2022-11-15

14.9.22  טאוב: "איזה גבול צריך להיות לכוחו של בית המשפט העליון? משגב: "אני חושב שהוא שם לעצמו את הגבול" מחנה ה"רק לא ביבי": "מחנה ארור - חוסר יכולת להיות קולגיאלי להתגייס לקראת מטרה". כך אמר אורי משגב "כולם רוצים להיות מס' 1, כולם רוצים להוביל, גנץ לא סולח ללפיד שהוא רה"מ במקומו, מיכאלי גם חושבת שהיא עוד רגע ראשת ממשלה".מנגד, ד"ר גדי טאוב חשף: "ח"כ של הימין הלך אל הגברות הנכבדות ממפלגות השמאל ואמר להן 'תשמעו, הנשים הבדואיות זה המגזר הרמוס ביותר בישראל'. אמרו לו - 'אנחנו לא נוגעות בזה'".

47 min

פרק 3 - גזענות, תרבות ומוזיקה בפוליטיקה הישראלית2022-11-15

20.9.22 "האמריקאים אונסים את יאיר לפיד" - ד"ר גדי טאוב במילים חריפות נגד התנהלות רה"מ לפיד עם הממשל האמריקאי: "הוא מוותר להם בכל דבר תמורת פוזה" אורי משגב טוען ש "עידית סילמן ועמיחי שיקלי הם גנבי מנדטים", וכי "הם לקחו שוחד פוליטי". לעומת זאת, גדי טאוב עונה: "השמאל עושה אותו דבר, אבל שהימין עושה את זה, קוראים לזה פלילי, מה שלשמאל מותר – לימין אסור". "איש השנה שלי - יאיר לפיד" - זו הבחירה של העיתונאי אורי משגב: "השתנה, התבגר והשתבח". "אירוע השנה" של ד"ר גדי טאוב הוא "התמוטטות תיק 4,000". בנוסף, איש השנה של ד"ר טאוב הוא עו"ד בן-צור, בטענה כי "בן-צור וצוותו עשו שינוי בהיסטוריה של ישראל".לעומת זאת, משגב בחר באירוע השנה שבעיניו מאמץ את האמירה כי "לייבוביץ' צדק": "המחנה הביביסטי-חרדי והחרד"לי אימץ את הכהניסטים והפאשיסטים" ד"ר גדי טאוב על שלמה ארצי: "הייתי מקשיב לשירים של שלמה ארצי והם היו מרטיטים את לבי - הוא עושה דברים נורא יפים וזה נורא מוצא חן שהוא ישראלי".אורי משגב על שלמה ארצי, האמן הנערץ עליו: "פאר התרבות המקומית". ד"ר גדי טאוב נגד ה"גוש הגזעני של השמאל": "אין בעיה עם גזענות - גזענות של ערבים זה בכלל ממש בכיף, זה ממש בכיף אנטישמיות, עם זה כיף לשבת".בנוסף, ד"ר טאוב האשים את המפלגות הערביות: "כולן מפלגות גזעניות אנטישמיות שמתנגדות לזכות קיומנו" "בל"ד - הסייענים הכי טובים של נתניהו, בן גביר והימין". העיתונאי אורי משגב על בל"ד: "סמל לטירלול של הלאומנות הפלסטינית הבדלנית. החזון שלהם הוא החזון של נתניהו" אורי משגב נגד "החבר'ה שמקדמים את עלילת הדם על חטיפת ילדי תימן" - כך מאשים עיתונאי הארץ, כי מדובר ב-"חטאו היחידי של הרצוג": "הכניס אותם ללב הממסד" ד"ר גדי טאוב כועס על הקמפיין של המחנה הממלכתי, שהציג את ד"ר ח"כ שלמה קרעי ממפלגת הליכוד כ-"המזרחי הרע": "בשום מדינה תרבותית הדבר הזה לא היה עובר, זה ממש מפלגת העליונות הלבנה, אתם השתגעתם? עושים פה תעמולה מטורפת! זה גזענות בפנים".

46 min

פרק 4 - הסכם הגז עם לבנון, קומיקאים והדרת מזרחים בפוליטיקה2022-11-15

ד"ר גדי טאוב: "כששמאלנים הולכים להתווכח עם ימני, הם צריכים לבוא חמישה - כי הם מפחדים לבד".העיתונאי אורי משגב לא מבין "מה תם אהרון עושה במהדורות החדשות": "קומיקאים, שיעשו קומדיה - לא חושב שהם צריכים לשבת לצד אמנון אברמוביץ'".ד"ר גדי טאוב נגד "ממשלת ההדרה": "שופכת נפט על המדורות של המזרח התיכון".בנוסף, ד"ר טאוב הביע דאגה מהתנהלות רה"מ לפיד: "הנזק שהאיש הזה הצליח לעשות ביחסים שלנו עם פוטין ומה זה אומר על עתיד יכולתנו להשפיע על תוכנית הגרעין האיראני" ד"ר גדי טאוב על "הבעיה של הימין": "מדובר בחבורת כבשים, בסוף, שמפחדים מכם, שנובחים קצת במאמר המערכת של 'הארץ', אז הם מיד מפחדים - אין להם אומץ" ד"ר גדי טאוב על השר לשעבר אריה דרעי: "רודפים אותו עם חקירות פתוחות כבר הרבה זמן כדי שהוא לא יצביע בעד רפורמות במערכת המשפט".מנגד, אמר העיתונאי אורי משגב: "האסיר המורשע, העבריין המועד - מנציח כל חייו את הבערות ואת חוסר יכולת העבודה של הציבור הזה, כשהוא לובש חליפות וקונה לו בתים בספסופה ובירושלים"ד"ר טאוב תקף את "קואליציית העליונות הלבנה בישראל": "מבוססת על הדרת המזרחים, שמבוססת על הניסיון לנסות לגלגל לאחור את מהפכת 77' - כשיאיר לפיד אומר 'החארות, לא ניתן למגעילים', כשזהבה גלאון אומרת 'הבהמות', אנחנו יודעים למי אתם מתכוונים".מנגד, אמר משגב על שמעון ריקלין: "אם מישהו בשמאל היה מדבר על 'העצלנים בעיירות הפיתוח' היו צולבים אותו. זה מוקרן מהמנהיג סגול השיער - כשהוא בפאניקה, הוא נבהל, הוא מתחיל לעשות טעויות".העיתונאי אורי משגב מספר מדוע הוא חש "תיעוב עמוק ובוז עמוק כלפי מחריב הפרויקט הציוני" ואמר "החריב, הסית, הקדיח את התבשיל, אנחנו רק מתחילים להתאושש מנזקיו"בתגובה, אמר ד"ר טאוב על משגב ומתנגדי ראש האופוזיציה: "אתם נראים כמוכי טרללת"

51 min

פרק 5 - פתרון שתי המדינות, זיופים בקלפיות, השמאל בישראל וארגוני זכויות אדם2022-11-15

26.10.22 "מתנהל מסע רדיפה נגד ארגוני זכויות אדם" - כך מאשים אדם רז: "קמפיין מאורגן של נתניהו ואנשים אחרים בתוך הליכוד, והדבר הזה יצא משליטה".בנוסף, אדם רז הביע ביקורת על "שתולה" של צבי יחזקאלי וארגון עד כאן: "הארגון הזה לא בוחל בטקטיקות של שקר"ד"ר גדי טאוב "רוצה שירמו פחות בקלפיות במגזר הערבי": "אני רוצה לכל הפחות שיהיו מצלמות בקלפיות, ואני רוצה שכולם, כולל המגזר הערבי - יוכלו לפקח על טוהר הבחירות". מה אמר על כך אדם רז? "גבר שמצביע למרב מיכאלי הוא כמו ערבי שמצביע לכהנא" - ד"ר גדי טאוב על יו"ר מפלגת העבודה השרה מיכאלי: "אישה שמאמינה בכהניזם מגדרי - מקיימת מסע הסתה לסכסוך בין המינים". עוד אמר ד"ר טאוב: "ישראל, חוץ מהמגזר הערבי, זה אחד המקומות הכי בטוחים לנשים.רז טוען כי "רוב הציבור עדיין תומך ברעיון שהפתרון שלו לסכסוך הוא שתי המדינות". טאוב עונה לו "שאלו סטטיסטיקות מימי אוסלו שלא עודכנו, ורוב העם כבר לא תומך בפתרון זה". "התעמולה המסריחה של גנץ מציירת ליכנודיקים מזרחיים בפוזות מעוותות ליד הוד רוממתו הארי עם הבלורית והעיניים הכחולות". ד"ר גדי טאוב בנאום חריף נגד "השמאל הישראלי - גוש העליונות הלבנה": "מה שהשמאל הזה לא מסוגל לסלוח, זה ש'הפראים הנוראיים' פלשו לו לבית ב-77'".עוד אמר ד"ר טאוב על "חשיבות המסורתיות": "הליכוד זה מפלגה שמבחינה תרבותית היא הדבר הכי חשוב במפה הפוליטית"

52 min

פרק 6 - איתמר בן גביר, מרב מיכאלי, התקשורת והיום שאחרי הבחירות2022-11-15

30.10.22 "מקבלים ממרב מיכאלי אידאולוגיה שמסכסכת בין המינים" - ד"ר גדי טאוב לא חוסך ביקורת מהשרה מרב מיכאלי וזהבה גלאון: "המקסימום שיש כדי להכיל את שתי אלה הוא 9 מנדטים". ד"ר גדי טאוב נערך ליום שאחרי הבחירות: "גוש המדינה היהודית מנצח ב-62 ושזה ממש לא מספיק, בין השאר מפני שאנחנו יודעים מה יכולה לעשות מערכת אכיפת החוק לעשות לגוש שלנו ,ואיך הגוש שלכם מוגן מהדבר הזה, אז לא יהיה קשה למצוא שניים שיתחילו לשאול עליהם ולעשות חקירות"העיתונאי אורי משגב לקראת הבחירות: "אני לא יישן בלילה, זה נראה לא טוב מבחינת המחנה שלי. הספקטרום של תסריטי הבלהות הוא אדיר, זה מ-שאף מפלגה ערבית לא עוברת או רק אחת עוברת, אפילו מפלגת העבודה מתנדנת".עם זאת, משגב הימר כי "המשך הצלחת קרב הבלימה - 61 לגוש להצלת ישראל, רק 59 לנתניהו" העיתונאי אורי משגב כועס מאוד על המפלגות הערביות: "חד"ש מנסה לרדוף אחרי בל"ד ומדברת פתאום על שהידים, ויכול להיות שגם הם יזרקו 4 מנדטים מתחת לאחוז החסימה - אלה באמת מטורפים מבחינה פוליטית, הלוואי שהם היו נענשים כבר בבחירות האלה, אבל אם ייענשו העונש יהיה שלנו"אורי משגב: "שכהנא היה נואם בכנסת, בגין ושמיר היו מחרימים ויוצאים. לעומתו, בנימין נתניהו כבר הבטיח לבן גביר וסמוטריץ' תיקים בכירים".  גדי טאוב: "לא הייתי רוצה לראות את בן גביר בתור שר" "אין יותר תקשורת שלא חשודה באינטרסים כלכליים או פוליטיים" - כך אמר העיתונאי אורי משגב, וד"ר גדי טאוב השיב לו כי "כמעט אין תקשורת ימנית". "השנאה הפתולוגית של השמאל בכלל לא יושבת על ענייני מדיניות". ד"ר גדי טאוב על מתנגדי נתניהו: "לא באמת יודעים מה הייתה המדיניות של נתניהו, כי זה לגמרי אישי".צפו בד"ר טאוב מספר כי ראש האופוזיציה נתניהו פעל "לעקוף את הוטו הפלסטיני כדי לעשות קואליציות חדשות בתוך המזרח התיכון כדי להגביל את איראן" אורי משגב נגד עמית סגל: "ערד ניר לא תוקע בסכין בגב, לא מצייץ נגדם". כך אמר עיתונאי הארץ על עיתונאי חברת החדשות: "לערד ניר אסור מה שלעמית סגל מותר"

50 min

פרק 7 - הממשלה הימנית המסתמנת וזכות השביתה שבסכנה2022-11-15

9.11.22"מדינה שהחליטה להתאבד ביודעין". העיתואי אורי משגב חושש מהגירה של ליברלים, על רקע ההישג של ש"ס: "עוד ועוד בחורי ישיבה שלא עובדים למחייתם, לא משרתים בצבא. הציפייה מהציבור החילוני - להמשיך לממן את זה, לתקצב את זה, לסבסד את זהו ושזכויותיו יירמסו" ד"ר גדי טאוב: "אידאולוגיית רק לא ביבי קרסה בין השאר כי גררתם אותנו למשפט על סיגרים ושמפניות בזמן שאנחנו ראינו את שבנט בונה ב-45 מיליון באופן לא חוקי". הספר של ארז תדמור - התנ"ך של הימין". ד"ר גדי טאוב בוחר בספר "מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל" של ארז תדמור, כדי להסביר מדוע הימין לא באמת שולט בישראל, למרות השנים הרבות בשלטון מאז 77': "בסוף, הימין מפחד למשול, הימין נכנע בפני מוקדי הכח של האליטה"העיתונאי אורי משגב: "אם בוצעו עבירות פליליות בבניית חומת המגן סביב בית משפ' בנט ברעננה, נא לחקור" "יש יותר סיכויים שמרב מיכאלי תבטל את הסקס מאשר שאבי מעוז יעשה את זה - כי לפחות אצל הדתיים יש מצוות פרו ורבו". כך אמר ד"ר טאוב, והוסיף על רה"מ יאיר לפיד: "הייתה פה עוגיית מזל סינית בתור ראש ממשלה - אפילו מדריך בצופים לא אומר קלישאות כאלה. אתה עומד מול אנשים ואתה מסביר להם שיש לנו אהבה והיא תנצח? מה אתה עושה? על מה אתה מדבר?!" ד"ר גדי טאוב הסכים עם הטענה של עידן ארץ כי יש להגביל את ההגנות של עובדים במגזר הציבורי שמתנגדים לרפורמות כלכליות , ומוסיף התנגדות למדיניות השמאל: "הוא לא לוקח בחשבון את הדבר, שהתוצאות של המדיניות הזאת, בדרך כלל הפוכות, פוגעות הכי הרבה בעובדים הכי חלשים, מגדילות את האבטלה"

59 min

פרק 8 - הקשיים בהרכבת ממשלת הימין, שאלת כשירות מינויו של אריה דרעי לשר האוצר וההכנות למונדיאל2022-11-20

אורי משגב: "היית רוצה לחזור לעזה?" אשת הימין שרה העצני כהן: "לא, יש דברים שאי אפשר לשנות, אין מה לעשות, זה קשה" העיתונאי אורי משגב: "תחזרו לחומש ולעזה, אתם אף פעם לא עושים כלום" שרה העצני הכהן: "אני בעד לחזור לחומש" משגב: "קדימה, תבטלו" העצני הכהן: "אי אפשר לבטל משהו שעושים" "אתם מתלוננים על השיח ואתם אלה שמעודדים את השיח הזה" - כך אמרה שרה העצני כהן, בעקבות דבריו של המגיש נתן זהבי כלפי "מניחי התפילין", והוסיפה עקיצה כלפי המגיש הוותיק שהושעה מרדיו 103fm: "איפה היית יומיים לפני הבחירות, היינו צריכים אותך, אולי היינו מקבלים עוד שני מנדטים" "כשינון מגל קרא לנתניהו לקצור עם תת מקלע ורימונים את מתנגדיו בשמאל - יומיים השעיה". אורי משגב עצבני על היחס שקיבל נתן זהבי, לעומת מגישים מהימין, כמו ינון מגל: "אותו לא משעים אף פעם". על נתן זהבי ברמה האנושית, אמר אורי משגב: "איש מתוק" "אם מישהו חושב שחייל ראה את שירין אבו עאקלה, שכנראה אין לו מושג מי היא בכלל, וירה לה בראש - יש לי כמה בוטנים למכור לו". כך אמרה שרה העצני כהן על תקרית מותה של העיתונאית: "מי שנקלע לשדה קרב, צריך לדעת שיש סכנה" "תחושה של ריסוק, של דיכאון, של לאן הולכים מפה" - אורי משגב שיתף את שרה העצני כהן במה שעובר עליו, מאז ההפסד בבחירות, ועל חוסר הכיוון של המרכז-שמאל הציוני בישראל: "משהו מתחיל פה בצורה מקרטעת, לא חגיגית ולא שמחה". "זה התחיל כאופוריה מסוכנת ועכשיו - מחכים שמשהו יקרה". שרה העצני כהן שיתפה את אורי משגב בתחושות בקרב הימין, לאחר ההישג בבחירות: "האופוריה מתחילה להתמוסס למקום של יאללה, בואו נעשה ימין".

51 min

פרק 9 - חלוקת התיקים בממשלה, טוויטר ובונזו2022-11-23

"תומך הטרור המורשע הולך להיות מופקד על משטרת ישראל, ליישם שם את המדיניות הכהניסטית, יוצאי קריית ארבע". אורי משגב נגד איתמר בן גביר: "אם משטרת ישראל תהפוך למיליציה של בן גביר ומרזל ברוח גולדשטיין, אז דברים לא טובים יקרו במדינה".אורי משגב: "אתה נגד חקירות שחיתות". ד"ר גדי טאוב: "לא, אני בעד. למה שלא יחקרו את בני גנץ? למה שלא יחקרו את אהוד ברק? אתה שם לב שחוקרים רק בימין?" העיתונאי משגב: "אולי יש שחיתות רק בימין?"."סמוטריץ' טעה בניווט" אמר גדי טאוב על בצלאל סמוטריץ': "עשה תרגיל התבצרות שגרם לרבים בימין להשוות אותו לבנט, וחבל שאנחנו מתחילים באווירה הזאת". בנוסף, אמר ד"ר טאוב לאורי משגב על הצד המפסיד בבחירות: "אתם בישלתם את הדייסה הזאת, חרם על נתניהו במשך כ"כ הרבה זמן - אל תתפלאו".העיתונאי אורי משגב תוקף: ח"כ אמיר אוחנה - "לקקן בכיר" על חברת הכנסת מירי רגב - "לקקנית ותיקה, בחינוך", ח"כ יואב גלנט - "לקקן אפור, לקוני, שעשה שמות במשרד החינוך". לסיכום, אמר אורי משגב: "הפרסים הם למי שליקק, מי שליקק קצת פחות יאלץ להסתפק בתיק המדע והתפוצות"."נתניהו הוא אדם מאוד מתון וגם שמרן". לאורי משגב יש ציפיות ממשלת הימין הצפויה לקום: "מצפים למהלכים נועזים כדי להחזיר את האיזון בין רשויות". בנוסף, ד"ר טאוב אמר לאורי משגב: "אתם יכולים לצווח מהטריבונה - הראיתם את עצמכם במערומיכם ועכשיו אני מקווה שלא נתרגש מכם"."המורשת של נתניהו - שקית עם בונזו. ככה נזכור אותו, אני מבטיח". כך אורי משגב השיב לשאלה בנוגע ל-"איך נתניהו ייזכר ע"י מחנה המתנגדים שלו"."לא בטוח שכדאי לתת לבג"ץ סמכות נטולת גבולות" - גדי טאוב משיב לשאלה ומוסיף: "ישראל מנהלת מדיניות מעצרים מטורפת, כיוון שמערכת המשפט מצפצפת על זכויות אדם והיא הפכה לחותמת גומי של המשטרה בכל מה שנוגע למעצרים"."יש פה נאצי שקורא לרצוח את היהודים, אבל הם קוראים לטראמפ נאצי" - גדי טאוב לאורי משגב, על רקע השינויים בטוויטר: "האנשים המגוחכים, הדוחים והעלובים והשקרנים שלטו במדיה החברתית. כמה פעמים סגרו לשפי פז את החשבון? כמה פעמים איימו עליי? כי כשנותנים לשמאל הוא לא הוגן".

52 min

פרק 10 - כלבים, מערכת המשפט, הקשיים בהרכת ממשלת הימין והאהבה פורחת2022-12-01

מה חושב גדי טאוב על מערכת המשפט? כיצד לדעתו של אורי משגב צריך השמאל הציוני להתנהל מול המפלגות הערביות? גדי טאוב כועס על אורי משגב "אתה לא יודע מה קורה במשפט שעליו בנויה השקפת עולמך - איך אתה לא מתבייש?! איך אתה לא מתבייש לקשקש בתקשורת על מה שאתה לא יודע עליו כלום?!" "מבצע חומת מגן במגזר הבדואי ובערים המעורבות בהם היו לינצ'ים" -  כך דורש גדי טאוב שנה וחצי לאחר הפרעות בערים המעורבות. בנוסף, המליץ ד"ר טאוב על "הסרט המצוין של ארגון ישראל שלי על מה קרה באמת ב'שומר החומות', על מה קרה לאנשים בלוד" "עדי מזרחי הוא לא ערבי - המשטרה הצליחה ללכוד אותו כי הוא היה בטוח שיחפשו ערבי". העיתונאי מבהיר: "אני לא שייך לצד בשמאל שכשזה ערבים הוא לא מוכן להשליט שם חוק וסדר, כי זו גזענות בעיניו" "אם סיקור אוהד זה שוחד, בני גנץ לא צריך להיות בבית המשפט - בקלבוש". כך אמר גדי טאוב בשיחה עם העיתונאי אורי משגב, שהוסיף: "מזמן היה צריך לסגור את גלי צה"ל..." "ינון מגל לא מגיע לקרסוליו של ברק רביד, אחד מגדולי עיתונאי הארץ". כך אמר אורי משגב על עיתונאי הימיני, ושאל  "באיזה רשות אתה קורא לאביעד גליקמן  'דובר הפרקליטות'?". "גליקמן, ברוכי קרא, רביב דרוקר - עיתונאים אמיתיים". כך אמר אורי משגב לד"ר טאוב, על הקריאות לסגירת תאגיד כאן: "כלבלבי התקיפה, שלמה קרעי החבר שלך האינטלקטואל". גדי טאוב מת על טלי גוטליב "את לא כמו כולם", מסביר לאורי משגב מהיכן נובעת ההתאהבות: "היא הבינה שאין דבר כזה חדשות רעות. היתרון הגדול שהיא לא מפחדת מכם בכלל. טלי גוטליב זה נכס בשבילנו ❤️".

51 min

פרק 11 - לוד בין יאוש ותקווה, מפלגת נעם והרב צבי טאו, טרנספר ותביעות דיבה2022-12-11

לוד בין יאוש לתקווה. תושבת העיר הדר מילר סיפרה לאורי משגב על החיים בעיר מעורבת, שיצאה חבולה ופצועה אחרי הפרעות בשומר החומות ונמצא 20 דקות נסיעה מנתב"ג.  "נתניהו סחיט, לחוץ, לא מחובר כבר למציאות" - כך אמר אורי משגב על נתניהו, בעקבות הסמכויות שינתנו ליושב ראש מפלגת נעם, והוסיף "נציגו של צבי טאו לא ידרוך בבתי הספר שלנו". עוד מעט יבואו בחירות - אישת הימין הדר מילר מזכירה שהקריאות של ראשי רשויות נגד יושב ראש מפלגת נעם אינן תלושות מהעובדה שבעוד פחות משנה כולנו ניגש להצביע בבחירות המוניציפליות. "גנץ עשה נזקים גדולים - יש עלייה של 80% בשנה האחרונה בבנייה בלתי חוקית בשטחי C" כך אמרה הדר מילר והוסיפה על בצלאל סמוטריץ': "בא מישהו שרוצה לעשות סדר ואני מאוד מקווה שהוא יצליח". "הרשתות זה הפה המזוהם, המלוכלך והמסית של הימין - מקומות רעילים שקשה מאוד להיות בהם", כך אמר אורי משגב בעקבות התביעות שהגיש נפתלי בנט נגד צייצנים מהימין. אלדד יניב - "לא ביביסט", שי גולדן - "ביביסט תומך בנתניהו", אביב גפן "תופעה מוזרה ומשונה שקשורה לצורך מסחרי שלו לאהבת הקהל". העיתנואי אורי משגב על "המתפכחים". "הטרנספר חוזר" - הדר מילר רוצה "שמי שאומר שמדינת ישראל היא מדינת אויב, לא ראוי להיות כאן וצריך לעצור את זה".

49 min

פרק 12 - האם גפני וגולדקנוף יורידו בסוף את השלטר או לא?2022-12-21

איש הימין עו"ד נדב העצני נגד עידית סילמן: "מי שמצפה שאתה תמצא ממנה משהו אחר, אז יש בעיה עם הציפיות ועם המצפה". "למה שגלית דיסטל אטבריאן תהיה שרה? כי היא התחנפה שנה וחצי ליאיר נתניהו?". העיתונאי אורי משגב מתקשה להבין את הקריאות של מצביעי ליכוד למנות את ח"כ גלית דיסטל לתפקיד שרה בממשלה הקרובה.

59 min

פרק 13 - ביביזם, ממלכתיות והמלחמה בשחיתות2022-12-21

"הגיע הזמן לשים לזה סטופ" - איש הימין אריק בלומברג פונה לגידעון סער וזאב אלקין: "תרדו כבר מהעץ ותרדו מהסיפור הזה. אתם עצמכם מבינים שהגוש שבמקור אליו אתם שייכים, זה מה שהעם רוצה". "בן גביר ממשיך את הקמפיין ועושה פה משחק - המטרה שלו: להשיג הרתעה".אורי משגב מסביר מה לדעתו נמצא מאחורי הפעולות של איתמר בן גביר: "להמשיך להיות הילד הרע". "התרבות הביביסטית - תרבות ביבים". כך אמר אורי משגב  על הימין: "מתנהג בבריונות ובדורסנות". על אופיר כץ: "עילגות. בן אדם שעוד לא עשה סנטימטר בפוליטיקה הישראלית, הוא אומר את מי הוא סופר את מי לא". "איפה ההדר הבית"רי? איפה הממלכתיות?" - אריק בלומברג יוצא נגד  "הערסיאדה" של חברי הכנסת, משני הצדדים, שמתעמתים האחד בשני בוועדות הכנסת: "זה לא נראה טוב, גם כלפי חוץ, גם כלפי העולם". "בנימין נתניהו - הבן אדם הכי ממלכתי". כך אמר אריק בלומברג על נתניהו "לא רואים אותו משתלח, לא שומעים אותו מקניט, לא שולח אף אחד במריצות, לא מדבר על כוחות האופל ובימים ממלכתיים לא צולב מחנה שלם". "דרעי עלה רבו בנוכלות, בשחיתות, בהשחתת מידות". העיתונאי אורי משגב תוקף את אריה דרעי "לאיזה רמה של חוסר כבוד עצמי האיש הזה מגיע". "עיתון הארץ - עיתונות צפון קוריאנית". איש הימין אריק בלומברג, נכדו של משה גרטנר, הודיע שביטל את המנוי לעיתון הארץ, עליו גדל, ביום שממשלת לפיד-בנט עלתה לשילטון: "הפכתם את בנט לבן אדם מדהים". מה השיב לו על כך אורי משגב?

47 min

פרק 14 - הפרקליטות, סמוטריץ',ביטן והרטמכ"ל2023-01-04

"הפרקליטות יכולה לחסל כל אדם בישראל - גם חף מפשע". איש הימין ד"ר ד"ר גדי טאוב עולה להתקפה נגד מערכת המשפט, השמאל וכתבי המשפט, אותם כינה "דוברי הפרקליטות". עוד אמר ד"ר טאוב לעיתונאי אורי משגב: "בלהט שלכם להרוג את נתניהו, אתם ויתרתם על התפקיד של העיתונות בפיקוח על זרועות המדינה"ד"ר גדי טאוב מהימין מעדיף את "סמוטריץ' בנושא זכויות אדם", ומסביר למה: "סמוטריץ' הלך לנשות המחנה השמאלי-הפמינסטי, ואמר להן 'תשמעו, יש כמה עשרות אלפי נשים בדואיות שנסחרו פה, הן ללא מעמד בישראל, זה עבדים מודרני'. אמרו 'לא לא מטפלים, לא רוצים לריב עם הערבים". "אם היו לנו 34 ביטנים". העיתונאי אורי משגב על ח"כ דוד ביטן: "הוא בן אדם בבסיסו אמין אותנטי וטוב. מי שומר את גחלת החירת הליברלית הז'בוטינסקאית? ביטן!". בנוסף, אמר משגב לד"ר גדי טאוב על ח"כ ביטן: "תגידו תודה שיש אותו". האם נתניהו הדליף את השיחה בינו לבין הרמטכ"ל אביב כוכבי? כך מעריך אורי משגב ומסביר מדוע הוא רוצה שמצד אחד גדי טאוב יתקוף את כוכבי, ומצד שני הציונות הדתית תראה שהוא עומד בפרץ מול הרמטכ"ל "המורד השמאלן". אורי משגב תוהה "איך לא שומעים את חבר הכנסת ההומו המוצהר היחיד בליכוד?" מה התשובה שנתן גדי טאוב?

58 min

פרק 15 - חתולים וניידים, אמיר אוחנה, תיק סילמן ושר לביטחון לאומי2023-01-04

"לחתול שלי אין ארץ, זו המצאה שלנו גבולות הלאום" - כך אמר אורי משגב וזכה לתגובה מד"ר גדי טאוב כותב הספר "ניידים ונייחים": "אנחנו לא חתולים". וגם, עם איזה שיר מסיימים אלו שמפגינים בעד "איזרוח המסתננים"?  ד"ר גדי טאוב משבח את יו"ר הכנסת אמיר אוחנה,  ומתגאה: "הבאנו 18 חברי כנסת חרדים להצביע בעד יו"ר כנסת הומו". בנוסף, אמר למשגב אתה שומע רבנים מדברים אחרת. מעניין אתכם איזה קטע סימבולי שהוא מייצג את הכל, אבל אני אומר לך - יש שינוי תת קרקעי". "תיק סילמן - עסקת שוחד לכל דבר. יש ראיות מוקלטיות, יש מי שדרשה ששוחד, יש מי שנתן שוחד, ויש מתווך, עלה של המשוחדת". כך אמר אורי משגב על השרה עידית סילמן, והאשים: "משטרה מוחלשת ומורתעת". אורי משגב נגד השר איתמר בן גביר: "תומך טרור - יעלה כמו גנב בבוקר ל-13 דקות. לא התפלל כמובן, יעשה סיבוב שופוני, יצטלם כמו פחדן ליד השער". בנוסף, אמר אורי משגב על היחסים בין איתמר בן גביר ושרה נתניהו: "המזוודות והכביסה כבר היו מאורגנות בשקים, ועכשיו התבטלה הטיסה לאמירויות".

51 min

פרק 16 - רפורמת המשפט של לוין, מחאות והפועל תל אביב2023-01-25

"לא העיפרון הכי מחודד בקלמר" - כך אמר גדי טאוב על יאיר גולן, בעקבות קריאתו למרי אזרחי. עוד אמר על סגן הרמטכ''ל לשעבר: "הוביל את צה''ל בחומת מגן, מוביל את אזרחי ישראל למלחמת אזרחים".  "דגלי פלסטין לא יובילו את המחאה הזאת" - כך אמר אורי משגב על המחאה נגד הממשלה החדשה. עוד אמר על הממשלה: "להפיל את ממשלת האחים היהודים, הפונדמנטליסטיים, הביביסטים והחרד''לים. "גולדקנוף הוריד הוראה למירי רגב שלא תהיה עבודה בשבת בכלל" - כך אמר אורי משגב על עבודות התשתית בשבת. עוד הוסיף: "אם הייתי מאמין באלוהים, הייתי אומר שהוא שלח את החרדים כדי שהציבור יגיד די". "אתם מפיצים דברי הונאה על הרפורמה במערכת המשפט" - גדי טאוב על המחאה של האופוזיציה נגד הרפורמה של השר לוין. עוד אמר על המחאה כנגד הרפורמה: "אתם לא יוצאים להציל את הדמוקרטיה, אתם מנסים להציל את שלטונכם" ד"ר גדי טאוב בעקבות סבב הראיונות לתקשורת של השופט בדימוס אהרון ברק: "אין גבול לחוצפתו". בנוסף, טען ד"ר טאוב כי ברק גרם נזק בל ישוער למערכת המשפט כולה. בכל מקום בעולם מבינים את זה.  ד"ר טאוב אמר למשגב: "בעיניכם, הדמוקרטיה היא משחק כדורגל שהאזרחים בו הם לא יותר מאוהדים". "אנחנו לא יכולים יותר עם הניסנובים האלה - שחררו אותנו, תפרקו את הקבוצה הזאת, תוציאו אותה להורג ונבנה אותה מחדש כמו שאנחנו יודעים".  העיתונאי אורי משגב רוצה שהפועל תל אביב תתחיל הכל מחדש, מליגה ג', כמו שהיה עם הפועל תל אביב בכדורסל. "אנחנו צריכים לבלום את הגל העכור שלכם - עושים את זה רק באמצעות איזונים, בלמים והשכלה, כל הדברים שאתם מתנגדים אליהם". כך טען העיתונאי אורי משגב.  "דעתו הולכת ונטרפת עליו - פרזיט, אדם שלא שירת, לא התנדב מימיו, מה הוא עשה במדינה הזאת חוץ מלהחריב אותה?". העיתונאי אורי משגב דורש תשובות מח"כ משה גפני: "עם מי תבוא חשבון? עם מי שאמורים לסבסד ולתקצב אותך עד סוף הדורות?".  "נעמה לזימי הושתלה בראשות מפלגת העבודה" - כך אמר אורי משגב על ח"כ לזימי ועל המחאה של המתנגדים לממשלה: תנועת 'עומדים ביחד' של אלון לי גרין ונעמה לזימי, שהושתלה בראשות 'העבודה', לא תוביל את המחאה, דגלי פלסטין לא יובילו את המחאה".

51 min

פרק 17 - מניפולטורים ואידיוטים, השידור הציבורי והאלימות במגרשים2023-01-25

"יש בעצם כרגע בשמאל שתי שכבות - המינפולטורים והאידיוטים".ד"ר גדי טאוב לאורי משגב: "אתם לא מוכנים בכלל להודות שבישראל מזה כמעט 30 יש צורת שלטון שרק אצלנו יש - 15 שופטים מחזיקים בידם את הריבונות, אתם לא מוכנים לדבר על עובדת היסוד הזאת, כל העיתונות מלאה בשקרים". "אני נגד שידור ציבורי, אני נגד חדשות ציבוריות כאלו" - גדי טאוב משיב לאמירות של אורי משגב כלפי שלמה קרעי: "אם הוא לא היה שחום ודתי ועם ח' וע', לא היה מתעוות לך הפרצוף".   "לפיד מפספס פה מומנטום, מפספס מנהיגות". אורי משגב על התנהלות יאיר לפיד: "כרגע התחושה היא של מחנה קצת מיותם ברמת המנהיגות הפוליטית, מאוד מסוכסך בינו לבין עצמו". בנוסף, אורי משגב מבהיר לד"ר גדי טאוב, על רקע ההפגנות נגד הרפורמה: "אנחנו לא מוותרים על המדינה הזאת". "דם אזרחים מותר ומופקר באיצטדיוני הכדורגל. השר מיקי זוהר  - תרסן כבר את המשטרה במגרשים". אורי משגב על "אלימות משטרתית": "אתמול זה היה פה בטדי, כששוטרי י-ם מכים מכות רצח נערים וילדים". בנוסף, אורי משגב דיבר גם על "הבכיינות של מכבי תל אביב".

53 min

פרק 18 - האם נתניהו תומך ברפורמה המשפטית? מהו הגיל המוסרי של השמאל?2023-01-25

"האנשים האלה של ישראל הראשונה, העשירה והשבעה, הם חושבים, עוד מ-77', שלא היו צריכים לתת לברברים המזרחים להתפרץ לזירה הציבורית שלא שייכת להם, כי אנחנו בעלי הבית". ד"ר גדי טאוב מאבחן את סוג המוחים בהפגנת נגד רפורמת המשפט: "מחאה שכל תפקידה הוא למנוע את הדמוקרטיה". "אתם נבלים ברשות התורה. לצערי, אין אלוהים אבל אם היה אלוהים - הוא היה דואג לשרוף אתכם באש הגיהנום". העיתונאי אורי משגב שלח מסר"להורים המסורים בגבעת שמואל", בעקבות הילד הטרנסג'נדר שהורחק: "מתבייש בכם כבני אדם וכיהודים". "אין שום הידברות איתכם, אין הסכמה איתכם" - אורי משגב מסרב לאפשרות שהאופוזיציה יגיעו לפשרה עם הימין בעניין הרפורמה במערכת המשפט, ומזהיר את המנהיגים בשמאל-מרכז: "מי מהמנהיגים החלשים האלה שימשיך לדבר על פשרה, על הסכמה רחבה, על ועדה נשיאותית, הוא יוזז הצידה". "נתניהו גם עכשיו לא רצה את הרפורמה - הוא לא רצה, זה לא מתאים לו לאופי, הוא בן אדם ממלכתי, זה לא עוזר לו למשפט, זה יזיק לו למשפט אולי". ד"ר טאוב מסביר למשגב מה גרם לראש הממשלה נתניהו לתמוך ברפורמת המשפט וטוען כי הוא "עם הגב לקיר, אין לו ברירה". אז מה הקשר בין ד"ר גדי טאוב לבין ד"ר אבישי בן חיים? זה מה שאורי משגב ניסה להבין: "אקדמאי, מרצה, מקושר, נייד שבניידים. כל כמה חודשים אין לי אותך פה ואני מתגעגע כי אתה בקמפוס אחר, מוציא ספרים, כתב סדרות - אתה לא מתבייש? מה נהיה? אתה מצטט את תיאוריית ההבלים של אבישי בן חיים? ". "השמאל הישראלי - בגיל 9, בשלב הפרה קונבנציונלי". ד"ר גדי טאוב ניתח את אופי השמאל, בהתבסס על המחקר של הפסיכולוג האמריקאי לורנס קולברג, שעסק בהתפתחות המוסרית של בני אדם. בנוסף, ד"ר טאוב האשים את אורי משגב: "אתה רוצה שבג"ץ יחליט בניגוד לחוק יסוד כי הוא לא נתן לך את התוצאה שאתה רוצה".

59 min
Recommends Refresh
Catfish Best Source - Audio

Catfish Best Source - Audio

If you love fishing this is the show for you. Catfish Best Source features host and catfishing guide, Brad Durick. Brad chats with other catfish and fishing enthusiasts on a variety of topics surrounding fishing and catfishing. Catfish Best Source is a podcast of Grand Forks Best Source - Check out more GFBS shows at https://gfbestsource.com/shows/

Sports·Wilderness·Sports:Wilderness

TikTok Best of Daily Highlights

TikTok Best of Daily Highlights

Best of TikTok Tips - Will help you relax and fall asleep and learn all at the same time! In today’s episode, we are learning about life and the importance of taking care of our body from 90 year old Financial pro Warren Buffet. We hear from a well known Dr about the importance of minerals in our diets. We discover the mindsets of officers if and when you get pulled over. We also mix in some comedy about getting old. We have also included financial, gambling diet and breathing advice. So sit back and relax and maybe even learn a few things. Thanks for listening.

Society & Culture

Our Wives Hate This Football Podcast: NFL Commentary, Analysis, and Banter

Our Wives Hate This Football Podcast: NFL Commentary, Analysis, and Banter

Former NFL journalist David Bradford and former Daily Beacon fantasy football analyst Daniel Scrugham break down the NFL landscape from their unique perspectives. David provides informed analysis from his journalistic experience, while Daniel combines analytics, fantasy football, and Vegas betting trends to provide a clear picture of today's NFL.

Sports·Football

Dear Life Coach with Joshua Wright

Dear Life Coach with Joshua Wright

Dear Life Coach is about real people getting real coaching on issues in their lives using made up names. Coaching spans across every topic of life, including relationships, work, community, finances, home, health and much much more. Coaching does not mean there is something wrong, just that clients want progress in their lives.

Self-Improvement·Education

Something Pretty

Something Pretty

"Something Pretty" is a podcast dedicated to reconnoitering HBO's "Deadwood"! Wes and Clay discuss all 36 episodes (and the post-series film) of the beloved television show with their own brand of analysis, humor, and profanity. David Milch's neo-western is well-known for its vile and colorful language. But those who dig a little deeper will find the gold buried within one of the greatest television shows ever produced. Let us tell you something pretty!

TV & Film·After Shows·TV Reviews

The Standard Formula

The Standard Formula

From Skadden, The Standard Formula is a Solvency Two podcast for UK and European insurance professionals. Join us as Skadden Partner Robert Chaplin leads conversations with industry practitioners and explores Solvency Two developments that matter to you. If you’re enjoying The Standard Formula, be sure to subscribe in your favorite podcast app so you don’t miss any future episodes. Additional information about Skadden can be found at Skadden.com. The Standard Formula is a podcast by Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP, and Affiliates. Skadden is recognized for its deep experience in representing insurance and reinsurance companies and their advisers on a wide variety of transactional and regulatory matters. This podcast is provided for educational and informational purposes only and is not intended and should not be construed as legal advice. This podcast is considered advertising under applicable state laws.

Investing·Business·Careers

This Week  Above The Fold

This Week Above The Fold

The most essential news stories from the world of ecommerce in 7 minutes or less. ‘This Week Above the Fold’ not only keeps you up to date with the news from the industry - Ascential Digital Commerce’s experts tell you exactly what it means for you and your business. Delivered to you by Senior Editor & Specialist at Ascential and host of the Mastering Metail podcast, Emma Irwin. This series is produced by Claus Cancel with sound design from Ines Cetenji.

News·Business·Business News·Tech News

ASA Western University: Let's Discuss

ASA Western University: Let's Discuss

Come listen to ASA talk about being African in university and all its trials & tribulations.

Leisure

Podcasts for the Planet

Podcasts for the Planet

Podcasts for the Planet is a series featuring high-profile guests and looks at key themes in ecology, ethics, law, finance and more at this unique moment of crisis and change for humanity. Produced by Dona Grace-Campbell, Stop Ecocide Canada.

Society & Culture

The Northgate Church Podcast

The Northgate Church Podcast

This is a podcast for the weekly sermon from Northgate Church in Pittsburgh, PA.

Christianity·Religion & Spirituality·Religion & Spirituality:Christianity

Scan code
Listen anywhere